SWITZERLAND MAP
 
 
 
   
   
Znajdź nas w sieci!
Facebook Twitter Flickr YouTube
STRONA GŁÓWNA    KONTAKT    MEDIA    BIURA PODRÓŻY      
Jesteś tutaj: Strona główna » Kraj i regiony » Wallis »Crans Montana
Crans - Montana; Wallis (Valais)

1500 - 3000 m n.p.m.

Na nasłonecznionym plateau ponad Doliną Rodanu sąsiednie miejscowości Crans i Montana tworzą na wysokości 1500 m jeden z największych w Wallis terenów wypoczynkowych.

Niezwykle malowniczy widok na panoramę szczytów górskich od Matterhornu po Mont Blanc i całoroczna, bogata oferta propozycji spędzenia wolnego czasu to zalety tych dwóch, bliźniaczych miejscowości.

Idylliczna wioska górska czy miasto w Alpach? Crans-Montana ma obie cechy i łączy wygodę nowoczesnego kurortu z przyrodą i rozległymi widokami na Alpy. Bogate możliwości robienia zakupów, renomowane centrum kulturalno-kongresowe, oferta różnorodnych miejsc zakwaterowania, znaczące wydarzenia sportowe, a w szczególności sława miejsca, do którego zmierzają utytułowani golfiści to nowoczesna twarz Crans-Montany i jej cechy przyciągające gości z całego świata. Pięć idyllicznych górskich jezior, pachnące górskie lasy, rozległa sieć szlaków wędrownych i wieczór z fondue w przytulnej, rustykalnej chacie to przykłady rodzinnej, bliskiej przyrodzie Crans-Montany.

Zima

Z plateau do lodowca Plaine Morte na wysokości 3000 m n.p.m. rozciąga się teren sportów zimowych. Bezpośrednio powyżej granicy lasów trasy zjazdowe są szerokie i otwarte, idealne dla początkujących. Przy wyciągu La-Toula wyzwań nie zabraknie nawet dla zaawansowanych. Szczególnie popularne są trasy carvingowe i zjazdy do doliny po trasie Nationale, która ma 12 km i jest najdłuższą w regionie.

Zimą pola golfowe zamieniają się w raj dla miłośników narciarstwa biegowego i spacerów. Oprócz tras dla stylu klasycznego jest też specjalna trasa dla narciarzy biegających krokiem łyżwowym.

Lato

Oprócz popularnych sportów, jak wędrówki, tenis czy squash można w Crans-Montana spróbować canyoningu, wspinaczki górskiej i lotów na paralotni. Latem szczególnie popularnych wśród miłośników kąpieli jest pięć jeziorek położonych w sąsiedztwie Crans-Montany.

Golf
Gra w golfa w Crans-Montana ma długą tradycję. Na równinie Crans znajduje się m.in. 18-dołkowe pole golfowe Severiano Ballesteros z niezwykle atrakcyjnym widokiem. Tutaj co roku spotyka się międzynarodowa elita graczy w golfa.

Najważniejsze wydarzenia w Crans - Montana

Atrakcje

  • Golf - pola golfowe Severiano Ballesteros z 18 dołkami i Jack Nicklaus z 9 dołkami zapewniają panoramiczne widoki od Matterhornu po Mont Blanc.
  • Shopping - Crans i Montana uważane są za największy alpejski shopping-paradies w kantonie.
  • Plaine Morte - lodowiec o powierzchni 10 km2 na wysokości 3000 m jest także latem dużą atrakcją.
  • Sierre - miasto z największą ilością słonecznych godzin w Szwajcarii jest ulubionym miejscem wycieczek dzięki uroczej starówce i muzeom. Kolejka linowo-szynowa łączy Sierre i Crans-Montana.
  • Jezioro jaskiniowe niedaleko St-Léonard pomiędzy Sion i Sierre - od marca do listopada po podziemnym jeziorze pływają łódki.

 

 

Szczegóły mapy

 

Informacje kontaktowe:

Crans-Montana Tourisme
Avenue de la Gare

Case postale 372
3963 Crans-Montana
Tel. +4127 485 04 04
Fax +4127 485 04 60
information@crans-montana.ch
www.crans-montana.ch
 
Informacje lokalne
Pogoda
Raport śniegowy
Mapka tras Crans - Montana
Oferty w Crans - Montana
Wydarzenia
Wycieczki
Przygoda & sport
Hotele
Mieszkania wakacyjne Crans - Montana
Zakwaterowanie dla grup groups.ch
Pola kepmingowe
Infrastruktura lokalna
 

 

Information about Swiss QualityInformation about Swiss QualityInformacja o cookies
©2004 SWITZERLAND TOURISM : About us : Privacy Statement